Zasady Wynajmu

Wszystko co musisz wiedzieć przed wynajmem

Najemcna – osoba wynajmująca narzędzia od Wypożyczalni TOOLS

Niezbędne elementy aby dokonać wynajmu:

1 – Dwa dokumenty tożsamości Polski Dowód Osobisty + drugi dokument z adresem i zdjęciem (opcjonalnie rachunki za media prąd woda gaz z min 2 miesięcy na te same dane osobowe)

2 – Pieniądze w gotówce na wpłatę kaucji określonej w cenniku (wysokość kaucji może uledz zmianie bez podania przyczyny, niebędzie jednak przekraczać wartości narzędzia) + uiszczenie opłaty za wynajem zgodnie z zadeklarowwanym okresem wynajmu narzędzia 

3 – Precyzyjne określenie terminu wynajmu Od kiedy (moment wydania sprzętu i podpisania umowy) oraz Do kiedy NIEPRZEKRACZALNY TERMIN ZWROTU NARZĘDZI 

Termin zwrotu można przedłużyć jedynie za zgodą wypożyczalni – Samowolne przedłużenie okresu najmu skutkuje naliczeniem 200% stawki dobowej 

Zmiana w regulaminie od grudnia 2017 –  Posiadacze kart rabatowych TOOLS również zobowiązani są wpłacać kaucje za wynajem sprzętu!

Osoby nie posiadające wymaganych dokumentów mogą dokonać wynajmu po wpłacie kaucji w kwocie równej wartości wynajmowanego sprzętu. W takim przypadku nie żądamy dokumentów ani danych osobowych.

Ważne – Wynajmujemy danej osobie max 2 urządzenia. Jeżeli klient chce wynająć 3 urządzenia musi wpłacić kaucję za 2 narzędzia plus kaucję w wysokości 100% wartości najdroższego  narzędzia. Dla 4 narzędzi 100% wartości 2 najdroższych urządzeń + kaucję za dwa tańsze i tak dalej.

Dla klientów z poza powiatu Chrzanowskiego i miasta Jaworzna kaucja w wysokości 100% wartości już dla drugiego urządzenia.

Proces wynajmu:

1. Wybór i sprawdzenie stanu technicznego urządzenia (klient ze wsparciem obsługi wypożyczalni)

2. Spisanie umowy wynajmu z dokumentów osoby wynajmującej 

3. Wpłata kaucji określonej w umowie + uiszczenie opłaty za cały okres wynajmu – wyłącznie w gotówce

4. Podpisanie umowy przez obie strony – od tej chwili narzędzie jest w posiadaniu Najemcy

5. Najemca może zabrać wynajęte urządzenie.

6. Zwrot najpóźniej do daty i godziny określonej w umowie (tolerujemy max 60 min spóźnienia o którym jesteśmy poinformowani)

7. Ocena stanu technicznego narzędzia przez Wypożyczalnię TOOLS

8. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń z winy klienta (nie mówimy o naturalnym zużyciu narzędzia): wycena uszkodzeń lub zatrzymanie kaucji na max 48h w celu weryfikacji uszkodzeń i ich kosztu naprawy. Potwierdzenie o zdaniu sprzętu z uszkodzeniami. Po tym czasie nastąpi rozliczenie ustalony koszt naprawy lub części – kaucja zapisana w umowie.

9. W przypadku nie stwierdzenia uszkodzeń następuje rozliczenie wynajmu: zwrot kaucji zapisanej w umowie.

10. Potwierdzenie dla klienta o zwrocie sprzętu bez uszkodzeń.

Płatność - Gotówka

Odbiór sprzętu i załadunek we własnym zakresie

Stawka weekend - piątek 16:00 do poniedziałek 9:00

Wynajem w Sobotę - zwrot do 9:00 w Poniedziałek = 1 Doba (nie dotyczy osuszaczy)

WYNAJEM NAGŁOŚNIENIA - Informacje dla klienta