pielęgnacja ogrodu

Wertykulacja trawnika

Wertykulacja trawnika to zabieg polegający na nacięciu systemu korzeniowego trawy za pomocą wertykulatora. Podczas wertykulacji na trawniku powstają rowki w skutek pracy noży urządzenia. Wertykulacja sprawia, że trawa rozrasta się i zagęszcza. Dodatkowo podczas wertykulacji pozbywamy się dużej ilości zanieczyszczeń, starej trawy, kamieni mchu z trawnika (ilość trawy wydobytej z trawnika na wiosnę jest zbliżona do ilości podczas koszenia). Nacięcie trawnika dodatkowo pozytywnie wpływa na proces nawożenia. Nawóz dostaje się w powstałe rowki dzięki czemu trafia bezpośrenio do gleby i nie zostanie spłukany/zdmuchnięty z trawnika.

Wynajem wertykulatora profesjonalnego spalinowego

Aby uzyskać dobry efekt pracy i wykonać ją skutecznie należy użyć mocnego urządzenia. Pamiętajmy, że wertykulacja to nacinanie trawnika na około 30mm a to oznacza spory wysiłek nawet dla spalinowych silników 5,5kM. Używanie wertykulatorów elektrycznych sprwia, że proces trwa bardzo długo lub trawnik nie jest poprawnie nacięty. Ponadto małe koszyki na zebraną trawę sprawiają, że ci kilka metrów musimy je opróżniać. Biorąc pod uwagę fakt, że wertykulację robimy na wiosnę i opcjonalnie na jesień (oczywiście nie oznacza to, że nie można zrobić jej w sezonie jeśli ktoś nie wykonał jej wiosną) zakup profesjonalnego urządzenia za 4-5 tys zł staje sie nieopłacalne. Idealnie rozwiązanie to wynajęcie profesjonalnej maszyny 1-2 razy na sezon

Wynajem Glebogryzarki

Glebogryzarka spalinowa to urządzenie stosowane podczas prac w ogrodzie. Używana jest do przerobienia ziemi na działce lub podczas zakładania trawników. W ofercie wypożyczalni ToolS znajduje się glebogryzarka wyposażona opcjonalnie w pług do orki i pompowane koła dzięki czamu możemy wykonać wszystkie niezbędne prace na działce.

Wiertnica do ziemi

Wiertnica do ziemi to urządzenie do wykonywania otworów w glebie. Idealnie nadaje się do przygotowania otworów podczas montażu ogrodzenia lub sadzenia drzew i krzewów.

Kosiarka spalinowa z napędem

Wypożyczalnia ToolS oferuje wynajem kosiarki spalinowej z napędem i koszem na skoszoną trawę.

sezon

Kosa spalinowa

Kosa spalinowa oferowana przez wypożyczalnię to narzędzie wyposażona w głowicę żyłkową lub nóż stalowy do koszenia nieużytków lub większej trawy. W zestawie dostajemy osłonę twarzy i szelki.

Rozdrabniacz do gałęzi

Rozdrabniacz spalinowy idealnie nadaje się do rozdrobnienia gałęzi podczas porządkowania działki, co sezonowego przycinania drzew ozdobnych i owocowych. Biomasa po rozdrobnieniu może być kompostowana lub oddana jako bio odpady. Zrębka z grubszych gałęzi może służyć do dekoracji w ogrodzie.

KArczownik - frezarka do pni

Spalinowa frezarka do usuwanie pni sprawdzi się idealnie gdy chcemy pozbyć się wystających nad ziemię korzeni po wycince drzew lub krzewów. pozwoli usunąć wystające elementy i wyrównać teren.

W ofercie również, Nożyce spalinowe do żywopłotów, pilarki łańcuchowe do gałęzi i drzew jak również pilarki na wysięgniku, dmuchawy do liści, pompy do wody, siewniki, walce ogrodowe.